کنیتکس چیست؟

 ترکیبی است از مواد شیمیایی، پرلیت، میک، پنبه نسوز، مواد رنگی با  ثبات با رزینهای سنتیک  عجین می شود.

کنیتکس اکرولیک:

 کنیتکس های اکرلیک روغنی سوراخها و ترکهای موئی را پر کرده و نواقص ساختمان ها را پنهان و خاصیت آب گریزی کامل دارد این محصول بر پایه آب(Water Base) و حلالهای مخصوص تولید گردیده و از آب به عنوان حلال رقیق کننده استفاده می گردد. کنیتکس های اکرلیک بعد از استفاده به روی سطوح مختلف آب خود را از دست داده و به فیلمی یک دست و بسیار مقاوم تبدیل می گردد. کنیتکس های اکرلیک روغنی دارای تمام مشخصات کنیتکس های روغنی می باشند.اين محصول بر پايه رزيه هاي اكريليك پايه آب بوده و در ساخت آن از پوشش دهنده هاي آلي و معدني مقاوم در برابر نور خورشيد و اشعه ماورا بنفش و شرايط جوي معتدل استفاده شده است. اين رنگ داراي پوشش عالي و خواص فيزيكي و مكانيكي بالا بوده و چسبندگي بالايي بر روي سطوح سيماني و بتوني و قليايي مي باشد. اين رنگ كاملاً سازگار با محيط زيست مي باشد.

دانه بندی کنیتکس :

کنیتکس های اکرلیک روغنی در سه دانه بندی پلی تکس ( 04نرم )، ریز (منظم 05)، (متوسط06 ) عرضه می گرد د.

بخش تزئینات ساختمان ، شرکت آدا  با اکیپ های تخصصی در رنگ آمیزی ساختمانی وصنعتی و  آمادگی خود را جهت ، نقاشی ساختمان ،بلکا ، پتینه ، کنیتکس ، مولتی کالر، اپوکسی یا پلی ارتان ، رنگ های دکوراتیو ، رنگ های آنتی باکتریال ، رنگ محیط های آبی و استخر، و آماده عقد قرار داد با ادارات و سازمانها و مراکز تجاری و اداری جهت رنگ آمیزی اپوکسی می باشد.

 آماده سازي سطوح :

سطح مورد نظر مي بايست كاملاً خشك و عاري از گرد و خاك ، روغن ، ذرات نمكي و ساير آلوده كننده هاي سطح باشد. پيش از استفاده از رنگ توصيه مي گردد جهت جلوگيري از پوسته شدن رنگ حتماً از پرايمر آكريليك مخصوص استفاده شود.
بر روی بتن، نمای سیمانبری، آرداواز، سیمان تخته ماله، آجر بندکشی شده، گچ، چوب، ایرانیت، نئوپان، سیمان تگرگی، فلزات، پلاستیک، سیمان شسته، رنگهای صنعتی، شیشه و سایر اجسام قابل اجراست
هزینه اجرای کنیتکس نما با توجه به ارتفاع ساختمان می تواند تغییر کند
درحال حاضر گروه اجرای  کنیتکس شرکت آدا آماده اجرای  کنیتکس در انواع مختلف می باشد که در بازار به این نام ها معروف شده اند:

کنیتکس روغنی
کنیتکس پلاستیک
کنیتکس آکرولیک   
مزایا کنیتکس:
عایق صوت و حرارت
 صرفه اقتصادی

به دلیل ارزان بودن مواد اولیه کنیتکس  قیمت مناسبی داشته مزایای  کنیتکس بشمار می آید.
 دوام:

دوام رنگ کنیتکس  بستگی به کیفیت مواد استفاده شده می باشد متاسفانه در اکثر مواقع پیمانکار کنیتکس  یا اجراکننده کنیتکس این مورد را رعایت نمی کنند و همین باعث کمتر شدن دوام آن می گردد.
 تنوع طرح:
در اجرای نمای کنیتکس برای داشتن طرح خاص و انحصاری از قائده ای پیروی نمکند ولی دارای طرحهای متفاوت و زیبایی می باشد.
 جرم پذیری:
 نمای کنیتکس بدلیل شکل خاص خود و همچنین زبر بودن سطح آن از جرم پذیری بالایی برخوردار بوده لذا ممکن است نسبتا در مدت زمان کوتاهتری نسبت به سطو ح صاف رنگی تغییر رنگ داده باشد.
 سرعت اجرا:

سرعت اجرای این نما بدلیل سادگی آن بالا بوده که این از محاسن کنیتکس می باشد.
 قیمت رنگ کنیتکس :

 قیمت رنگ کنیتکس روغنی هرکیلو گرم حدودا 3000 هزار تومان می باشد.
قیمت نمای کنیتکس:

در مقایسه با مو نولیت و نمای سنگ  پایین است. و این از محاسن آ ن می باشد.
نمای کنیتکس:
 تنوع رنگ در نمای کنیتکس بسیار  بالا می باشد.
آتش سوزی:
نمای کنیتکس در مقابل آتش سوزی بدلیل مواد آتش زایی که در ساخت آن استفاده شده نسبت به سنگ و نمای مو نو لیت  ناپایدارتر می باشد . و این از معایب ان می باشد.
 قیمت هر متر مربع کنیتکس :

 قیمت هر متر مربع کنیتکس بستگی به نوع آن متفاوت می باشد .
قیمت نمای کنیتکس :

قیمت نمای کنیتکس مانند نمای رنگی می باشد . ولی نسبت به نما های دیگر بسیار ارزان می باشد.
اجرای کنیتکس :

اجرای کنیتکس به صورت پاششی می  باشد.لوازم مورد نیاز  پمپ باد و کاسه پیستوله و... می باشد
محاسن و معایب کنیتکس
یکی از جالب ترین مزیت کنیتکس درباره محل کاربرد آن می باشد. کاربرد   کنیتکس در همه جاست. از سازه های خشن و دارای شرایط خاص همچون تونل ها و سازه های بتنی  گرفته تا محیط داخل و خارج منازل، رستوران ها و فروشگاه های مختلف. جدای از مقاومت و سایر ویژگی های یاد شده این رنگ، ویژگی زیبایی  و جلوه بی نظیر آن خصوصیت دیگری است که آن را از سایر رنگ ها ممتاز می سازد.               
وجود میلیونها دانه رنگی که تشکیل دهنده این رنگ می باشند، ظاهری بی همتا برای آن ایجاد می کند. همچنین استفاده از کریستال در اجرای  این رنگ (توسط پمپ های هوا و پیستوله های ویژه)، نوع تزئینی آن را  ایجاد می کند که آن نیز در زیبایی این رنگ نقش مهمی ایفا می نماید. نحوی اجرای کنیتکس با کمک پمپ های هوا دستگاه های میکس و جای دهنده رنگ و پیستوله های ویژه و کنیتکس کار مجرب برای پاشش رنگ  انجام می گیرد.